O nás

Společnost CARLING spol.s r.o patří k předním autorizovaným prodejcům značky Citroen v České republice. CARLING je dále prodejcem značkových pneumatik a disků, náhradních dílů a příslušenství. Kromě toho poskytujeme servisfinancovánípojištění či výkup vozů za nejvýhodnějších podmínek.

 

Něco z naší historie

Společnost CARLING spol.s r.o. byla založena 17.2.1992 s cílem získat autorizaci pro prodej a servis automobilů některé zahraniční automobilky. V té době bylo možné vybírat z několika značek, které ještě neměly v brněnském regionu své zastoupení. Po několika pokusech nakonec padla volba na značku CITROËN, kterou zastupovala na tehdy česko-slovenském trhu Tatra Kopřivnice. Po podpisu smlouvy je zahájena výstavba prodejny u Prioru (dnešního Tesca) a CARLING se tak stává historicky prvním nezávislým prodejcem značky CITROËN v Československu.

V červnu 1992 je zkolaudována prodejna u Prioru a CARLING se poprvé účastní v barvách CITROËN výstavy Autotec. Pár dnů nato se Tatra Kopřivnice ocitá v druhotné platební neschopnosti a CITROËN s ní ruší importérskou smlouvu. Po několika nejistých měsících získává importérskou smlouvu nová česká společnost Euroauto s.r.o. a CARLING tak může pokračovat ve své činnosti. Počátky prodejů byly velmi těžké, protože značka CITROËN byla málo známou. První prodejní rok CARLINGU končí prodanými závratnými 23 ks.

V roce 1994 prodává CARLING poprvé více, jak 100 nových automobilů. Nehynoucí zásluhu na rozhýbání prodejů CITROËN v ČR má tehdy převratný leasing s 0 % navýšením a užitkový model Citroen C15. Zároveň CARLING otevírá svůj vlastní autoservis na ul. Hybešově.

V roce 1996 překračuje prodej poprvé hranici 200 automobilů. CARLING  stěhuje svůj autoservis z ul. Hybešové na ul.Vídeňskou, kde setrvá dalších téměř 10 let.

V roce 2000 se CARLING rozšiřuje o další činnosti – prodej pneumatik, pneuservis a výroba protektorů pro nákladní automobily –  a navyšuje základní jmění na současných 17 mil. Kč. Ve Znojmě kupuje CARLING vybydlený areál bývalé strojní traktorové stanice a v Brně pozemek na ul.Hviezdoslavově pro budoucí výstavbu vlastního areálu

V roce 2002 CARLING prodává prodejnu u Prioru a stěhuje se do pronajatých větších prostor na ul. Křížové.

V roce 2003 se prodeje aut útočí na hranici 300 ks ale už v roce 2004 prodej v důsledku poklesu trhu s automobily prudce klesá. Přes to všechno Carling zahajuje práce na přípravě výstavby vlastního areálu pro prodej a servis vozidel na ul.Hviezdoslavově.

V roce 2005 je zahájena výstavba prodejny a autoservisu Citroen na pozemku u ul.Hviezdoslavově a o rok později ze zkolaudována. Servis i prodej automobilů se stěhují do nového. Po Brně je zahájena výstavba autoservisu a prodejny automobilů také ve Znojmě a v roce 2007 proběhne kolaudace. V témže roce se objevují první náznaky krize, ale prodej automobilů zatím není postižen a CARLING zaznamenává historický rekord – překonává hranici 300 prodaných nových automobilů

V následujícím roce však krize propuká v plné síle a celý rok je poznamenán ekonomickou nervozitou, poklesem obratů a fluktuací zaměstnanců. Krize trvá i v roce 2009, ale tvrdá opatření předchozích dvou let přináší své ovoce. CARLING zastavuje pád obratu a obrat začíná opět růst a získává své obchodní zástupce ve Svitavách, Třebíči a Boskovicích. Prodej aut překonává opět hranici 300 ks a ustavuje nový prodejní rekord.

Rok 2010 – krize je pryč, prodej aut překonává hranici 500 ks a CARLING pevně usazuje na 1. místě mezi prodejci automobilů značky CITROEN v ČR.

Rok 2011 je rokem uzavření prodejny a servisu ve Znojmě z důvodu zvýšených požadavků značky CITROËN na vybavení a označení provozovny a rokem klesajícího prodeje automobilů.  Přes nepříznivý vývoj situace se CARLINGU daří udržet 1. místo mezi prodejci CITROËN v ČR.

Něco ze současnosti

I v roce 2020 patří Carling mezi přední prodejce vozů značky Citroen. Poznejte i vy, proč si nás zákazníci zamilovali a navštivte náš autosalon.

Náš tým

V sekci kontakty představujeme tým zaměstnanců, se kterými budete přicházet do styku.